Problemy z żywieniem 6-latki

witam.Mam problem z 6 letnia corka.Nie je niczego oprocz frytek,słodkiej bulki i serka.Nie je zadnej zupy,obidow,miesa,warzyw.Kazda proba sprobowania czegos innego konczy sie odruchem wymiotnym.Generalnie jedzienie wzudza w niej obrzydzenie.Nie wiem co robic.W szkole nie tyka niczego od 7 rano do 17 nie tknie zadnego posilku.W domu zje tylko to co lubie .Proby zachecenia dziecka zeby zjadlo nowa potrwe zawsze koncza sie placzem i wymiotami.Jestem bezradna.Nie wiem co robic...ptosze o pomoc!

Witam, moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby całkowite wyeliminowanie z Państwa diety, wymienionych przez Panią produktów ( frytki, słodkie bułki itp), tak, aby córka nie miała do nich dostępu. Należy, także zwrócić uwagę na to, aby nie podjadała nic pomiędzy posiłkami oraz zachęcić ja do wspólnego gotowania. Możecie przygotować razem coś co będzie, równie atrakcyjne, jednak znacznie bardziej wartościowe np. zdrowe hamburgery, ciekawy deser owocowy itp.
(adres bloga na, którym zamieszczam propozycje powyżej wymienionych potraw
fit-amina.blogspot.com). Jeśli córka odmówi wspólnego zjedzenia posiłku, który Pani zaserwuje najlepiej jej nie zmuszać, jednak nie podawać nic innego do kolejnego posiłku. Po pewnym czasie powinna odczuć głód i powoli przełamywać się do jedzenia ( jednak należy pamiętać, aby to były posiłki komponowane z produktów, które ona lubi i dawać jej wybór np. podczas zakupu warzyw lub owoców). Potrawy można urozmaicać np. poprzez tworzenie z nich postaci ze znanych bajek.