Problemy z żywieniem 8-miesięcznego dziecka

Witam Mam 8-miesięczną córeczkę, która nie cierpi butelki z mlekiem, herbatką czy soczkiem ostatnio nawet nie chce jeść kaszki.Karmię ją piersią.Najchętniej jadłaby to co inni domownicy.Mając 8 m-cy waży ok. 6,7kg.Chcąc przejść na mleko modyf. przerobiliśmy różne smoczki i niekapki- bez rezultatu.Np. wczoraj chętnie zjadła ziemniaczki i rybkę.Pediatra z uwagi na anemie zapisał żelazo.Martwi mnie jej niska waga. Po urodzeniu ważyła 2660 i 53 cm.Będąc w brzuchu bardzo słabo przybierała na wadze.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Trudno cokolwiek poradzić w tej sytuacji gdyż preferencje smakowe dziecka trudno zmienić. Jeżeli dziecko rozwija się prawidłowo należy jedynie przemycać do dań przygotowywanych dla dziecka niezbędne substancje.

Mozna probowac zwykly kubek. Super ze coreczka chce jesc lyzeczka moze jesc stale pokarmy posilki mleczne np w postaci kaszki obiadki dostosowane do jej wieku Pozdrawiam