Problemy za wzwodem

Witam, mam 35 lat, od 17 lat palę papierosy, kierowcą jestem od 12 lat. Od jakiegoś czasu mam problem ze wzwodem podczas stosunku. Gdy z partnerką zaczynamy grę wstępną, jest wszystko dobrze, ale gdy powstaje choć chwila przerwy, wszytko się odwraca i jest koniec, już nic dalej się nie da zrobić. Byłem u urologa i seksuologa, to pierwszy po badaniu stwierdził zapalenie prostaty. Gdy porobiłem wszystkie badania, czyli krew, mocz i PSA, to poszedłem do seksuologa, że tu jestem zdrowy, a problem to praca. Przepisał mi pewne leki i była lekka poprawa, nawet kilka razy było dobrze bez leków, ale się skończyło, i teraz jest tak, jak było przed wizytą u lekarza. Czy zostały mi tylko tabletki?

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

rozumiem, że lekarz nie doszukał się u Pana żadnych chorób. Wychodzi więc na to, że za Pana kłopoty odpowiadają głównie papierosy i siedząca praca. Alternatywną perspektywą dla tabletek byłoby rzucenie palenia i poprawa kondycji fizycznej (jakieś ćwiczenia). Dobrze byłoby też, w miarę możliwości, robić w pracy przerwy w siedzeniu - wysiąść, trochę pochodzić (i oczywiście nie palić wtedy papierosów).