Problemy zdrad w małżeństwie

Witam jesteśmy małżeństwem 7lat. a razem 9lat. Mój problem dotyczy mojej przeszłości głównie związku z innymi partnerami. Będąc związku myślałam że jestem dla niego czyś więcej a okazało się że raczej mnie zdradzał i nie mogłam sobie z tym poradzić więc poszłam i innym facetem dopiero co poznanym do łóżka i do tej pory żałuje. To wszystko odbija się na moim małżeństwie, mąż czasami staje się bardzo dla mnie nieprzyjemny mówi że jak będzie miał okazje to mnie zdradzi , proszę p pomoc

Dzień dobry!

Zarówno Państwa doświadczenia zdrady, jak i to, w jaki sposób dziś o nich rozmawiacie (z wyrzutem, złośliwością, odbierając sobie wzajemnie poczucie bezpieczeństwa) pokazuje, że temat nie został przepracowany i wciąż negatywnie wpływa na Wasze małżeństwo. Temat jest delikatny i złożony, stąd warto poprosić o pomoc. Polecam podjęcie psychoterapii małżeńskiej.

Pozdrawiam!

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty zajmującego się pracą z parami i małżeństwami. Są Państwo w kryzysie związanym z deficytem podstawowych potrzeb i wartości w związku (poczucia bezpieczeństwa, zaufania, bliskości, zaangażowania). Jeśli Państwo czegoś nie zmienią, nie przepracują, trudności będą narastać, wzajemna złość i frustracja doprowadzi do coraz większego oddalania sie od siebie, a w końcu może doprowadzić do rozpadu relacji (o ile już to nie nastąpiło). Wspólna, aktywna praca nad odbudowaniem relacji ma szanse przynieść znacząca poprawę.