Problemy ze skórą po bakteryjnym zakażeniu dróg moczowych

Moje dziecko lat 9 - w wieku 2 lat było leczone przez okres pół roku antybiotykami z powodu bakteryjnego zakażenia dróg moczowych. Od tamtej pory zaczęły się problemy ze skórą - określone jako azs. Były dni lepsze, gorsze... Od około roku syn cierpi na zawroty i bóle głowy, mdłości i bóle brzucha po każdym posiłku. Morfologia po raz kolejny z deficytem białych płytek (3,4) i eozynofilią (12). Co to może być? Jakie badania zrobić? Krew? Kał? Czy to możliwe, że to grzyb? Ewelina

Magdalena StusiĹska

Pani Ewelino,
opisana przez Panią historia brzmi niepokojąco- długotrwała antybiotykoterapiia, przewlekła choroba skóry a teraz objawy ogólne i zmiany obrazu krwi. Takie objawy sugerują konieczność kontaktu z lekarzem, który powinien przeprowadzić diagnostykę różnicową i wykonać odpowiednie badania.

Magdalena StusiĹska

Pani Ewelino,
historia którą pani opisuje sugeruje, że należy koniecznie zgłosić się z dzieckiem do lekarza, który powinien przeprowadzić dokładny wywiad i zlecić odpowiednie badania.