Problemy ze snem a praca zmianowa

Witam. Mam 26 lat i od dwóch pracuję fizycznie w systemie 3 zmianowym. Problem pojawia się w momencie gdy pracuje od 6.00 do 14.00 ponieważ w nocy nie mogę spać. Często mam problem żeby w ogóle zasnąć a jeśli nie to i tak budzę się średnio co 2-3 godziny a nawet częściej. Czasem to mam wrażenie że całą noc przeleżałem z tylko kilkoma chwilami snu.

Praca na trzy zmiany jest dla wielu dewastująca.
Jeśli organizm sie buntuje, co widać, to warto zdwoić wysiłki w kierunku zmiany pracy.
Pozdrawiam Swiątecznie. JW