Problemy ze snem, budzenie się z napiętymi mieśniami, krwawienie z nosa i oczu, pogorszenie wzroku

Kolega ma następujące objawy: problemy ze snem (drzemki), budzenie sie z napietymi miesniami, krwawienie z nosa i oczu, pogorszenie wzroku, ból głowy jako reakcja na migoczące światło, problem z 'czuciem' lewej nogi ("czasem sama ugina się, gdy stoi")...Oczywiście nie chce iść do lekarza, mimo moich usilnych prób zaprowadzenia go. Wiem, że przyczyn pewnie może być wiele, ale jakie są najbardziej prawdopodobne ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać sie do lekarza rodzinnego. Konieczne badanie lekarskie aby moc cos więcej powiedzieć.po badaniu bedzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie

Lek. Katarzyna Szymczak

Radzę namówić kolegę na wizyte u lekarza, objawy są niepokojące, moga wskazywać na nadcisnienie tętnicze, czy choroby neurologiczne (konieczne jest badanie neurologiczne być może badanie obrazowe - tomografia komputerowa głowy). Konieczne jest badanie lekarsie, badanie krwi: morfologia, glukoza, TSH, crp, badanie ogólne moczu, kreatynina oraz konsultacja okulistycnza.
Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Objawy te wymagają diagnostyki w kierunku zaburzeń neurologicznych. Krwawienie z nosa może być odrębna sprawą. Powinien udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu będzie w stanie pokierować do odpowiedniego specjalisty.
Pozdrawiam

Objawy kolegi są dziwne nie spotkałam się ażeby było krwawienie z oczu więc sam ma zdecydować czy potrzebuje konsultacji lekarskiej, pozdawiam