Problemy ze snem i brak apetytu po rozstaniu z dziewczyną

Witam.Jakis czas temu rozstałem sie z dziewczyna z ktora spotykałem sie od 8 lat.Tak naprawde bylo srednio juz dłuższy czas ale po rozstaniu ja zrozumiałem że świata bez niej nie widze i bardzo chciałbym do niej wrocic niestety ona całkowicie jest temu przeciwna.Od pewnego czasu zaczołem miec problemy ze snem oraz brakiem aperytu( w krotkim czasie zrzuciłem troche kilogramów) Bardzo prosze o pomoc co mam robic

Witam,
Myślę że warto byłoby skontaktować się z psychoterapeutą, który pomogły przyjrzeć się temu, co się teraz dzieje.
Pisze Pan, że " było średnio" a co zmieniło.się po rozstaniu, iż teraz "nie widzi Pan poza nią świata"? Co się działo takiego, że było średnio?
Warto się nad tym i innymi kwestiami zastanowić.
Serdecznie pozdrawiam

Brak apetytu i problemy ze snem są bardzo częstymi objawami związanymi z żałobą po stracie ważnego obiektu (osoby/ przedmiotu/ możliwości itd.). Po rozpadzie związku potrzebuje Pan trochę czasu na ponowne zaadaptowanie się do roli singla, poukładanie pewnych spraw, a także na zaakceptowanie rozpadu związku. Nie dzieje się to z dnia na dzień i u różnych osób trwa dłużej lub krócej. Jeżeli Pana stan będzie się pogarszał (obniżało się samopoczucie i nastrój, zwiększały się problemy ze snem czy apetytem, pojawiał się negatywizm itd.) polecam udać się na konsultację z psychologiem, który pomoże Panu "zamknąć" miniony związek i zaakceptować obecny stan rzeczy. Powodzenia.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza