Problemy ze snem i i brak radości z życia u 28-latki

Witam. Mam 28 lat,ostatnio mam problemy ze snem.Nie mogę spać,jeść nic nie przynosi mi radości. Chce mi się płakać.Nie chce mi się żyć. Jestem niepijącą alkoholiczką. Uczęszczam na grupę,do psychoterapeutki,ale to nic nie daje. Zwłaszcza,że terapeutka nie chce już odpisywać mi na smesy i odbierać telefonów.Nie dziwię jej się ile może mi pomagać,ale przywiązałam się do niej i nawet nie umiem Jej o tym powiedzieć.To co zrobić żeby sobie poradzić z tym wszystkim?

Witam, Panią, może się mylę, ale wydaje się, że Pani stan, gorsze samopoczucie i brak sił do życia spowodowany jest milczeniem ze strony Pani terapeutki. Być może zbytnio się Pani do niej przywiązała i pomyliła profesjonalną pomoc z przyjaźnią. Teraz wydaje się Pani, że terapeutka nie chce już Pani pomagać, bo w swoim wolnym czasie nie odbiera od Pani telefonów. Nie świadczy to o niechęci do Pani osoby czy do pomagania tylko o potrzebie zachowania zdrowych granic pomiędzy pacjentem i terapeutą. Wiem, że to trudne i nie wie Pani jak to zrobić, ale proszę spróbować przekazać na terapii co się z Panią dzieje, co Pani czuje, spróbować ubrać to w słowa. Ból wypowiedziany na głos staje się mniej przerażający. Trzymam za Panią kciuki.

Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Być może możliwe byłoby włączenie farmakoterapii w ramach wspierania walki z zaburzeniami.