Problemy ze snem i stres związany z pracą

Obecnie pracuje jednocześnie w ochronie (od dwóch lat) i od niedawna jako agent ubezpieczeniowy (od grudnia 2014) i to z pracą jako agent mam największe problemy. Moje objawy: - Nie śpię dłużej niż trzy godziny dziennie i tak mam już drugi dzień - Od dwóch dni odczuwam stres. Cały czas myślę o ubezpieczeniach - o tym, że nie mam wyników w pracy, moje oczekiwania były inne w stosunku do tej pracy (myślałem że jest łatwiejsza). Okazało się, że jednak nie lu

Witam, tego typu praca(agent ubezp) jest dość mocno obciążająca, faktycznie może powodować napięcie, stres, jednak mam poczucie, iż jest Pan obecnie trochę pogubiony w nowej dla Pana sytuacji, doradzam spotkanie z psychologiem i rozmowę na ten temat. Pozdrawiam serdecznie.

Przemęczenie i stres na pewno niekorzystnie wpływają na Pana wyniki w pracy, jak i nastrój oraz poczucie wartości. Być może rzeczywiście obciążenie jest za duże? Zachęcam do podjęcia konsultacji psychologicznej, która pomoże Panu zrozumieć objawy, psychologiczne przyczyny kryzysu i możliwości poradzenia sobie z=w tej sytuacji.

Witam,

zachęcam do znalezienia chwili, być może w czasie pierwszego dnia wolnego, by w spokoju móc przyjrzeć się temu, jak wygląda Pana życie, czy może warto coś zmienić. Może Pan np. spisać na kartce 'za' i 'przeciw' jednej i drugiej pracy, być może okaże się, że jednak z którejś może Pan zrezygnować (jakie ma Pan perspektywy na rozwój, czy poświęcenie się na 100% jednej pracy nie przyniesie lepszych efektów, itp.). Z pewnością dużo pracy a mało snu Panu nie służy, a jeśli zdecyduje się Pan na pozostanie w takim trybie, odczuwany stres zapewne się pogłębi, a bez zmiany stylu życia, może nie pomóc ani psychoterapia, ani branie farmakologii.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel