Problemy ze snem i zasypaniem

Dzień dobry mam takie pytanie, od jakiegoś czasu mam problemy ze snem tz nie mogę zasnąć, a jak już zasnę to na tak zwanym czuju wydaje mi się że dręczą mnie myśli typu zaśpię do pracy będę niewyspany , w gruncie rzeczy tak jest , jestem zmenczony bez humoru itd proszę o jakieś porady Artur

Witam. Proszę zadbać o odpowiedni odpoczynek przed snem, starać się nie pracować do późna, nie siedzieć do nocy z komputerem czy telefonem, wywietrzyć pokój przed snem, zjeść lekką kolację 2-3 godziny przed snem i nauczyć się relaksować. Może Pan kupić ziołowe tabletki na sen albo pic herbatkę z melisy. Jeśli to wszystko nie pomoże, warto pójść do lekarza. Pozdrawiam i życzę powodzenia!