Problemy ze snem i zmęczenie u 5-miesięcznego dziecka

Witam. Mam pięcio miesięcznego synka który ma problemy z zaśnięciem.Każdego wieczoru oraz nawet w dzień kiedy jest zmęczony nie zasnie normalnie,tylko marudzić i płacze. Podajemy mu CAMILLE bo bardzo się slini ale to nie działa. Czy jest coś dla takich maluszków na uspokojenie, co można mu w bezpieczny sposób podać ? Myślałem o MELISIE w syropie ale pani w aptece zabronila jej podawania, czy słusznie? Z góry dziękuję za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Nie chcę doradzać form terapii nie mając pewności co do konieczności stosowania takowych, zwłaszcza u niemowlaka, bez możliwości przeprowadzenia badania przedmiotowego. Często problemy z zaśnięciem udaje się pokonać przez znalezienie odpowiedniego "sposobu" na malucha i w tym kierunku radziłbym podążać. Jeżeli problemy nadal będą się utrzymywać to sugeruję kontakt z pediatrą.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przede wszystkim zalecam wizyte u lekarza pediatry i ewentualnie psychologa celem oceny problemu, który powoduje powyższe objawy. Pozdrawiam