Problemy ze snem i zmiany skórne u 14-miesięcznego dziecka

Witam! Moja 14 misiaczna córka nie moze od ok 8tyg. przespać całej nocy mimo że już nie musiałam do niej wstawać. Ewidentnie boli ja brzuszek i ma problem z gazami. jako takich problemów z wypróżnianiem nie ma, dostaje regularne posilki 8,11,14,17,20. 8 i 20 to mleko Nan 3. staram się by posłki były urozmaicone. Ma równiez szorstką skóre na policzku oraz nókach i rączkach jednak to ja nie swedzi i lekarz wykluczyl skaze białkowa i stwierdził ze to atopowe zapalenie skóry. Ale sama nie wiem.

Milena Lubowicz

Zmiany na policzkach charakterystyczne są dla atopowego zapalenia skóry, należy je smarować maściami np. ze sterydem, dostępne na receptę. Jeżeli zauważa Pani u dziecka problemy z oddawaniem gazów można przez kilka dni podać espumisan i zaobserwować czy będzie poprawa. Jeżeli nie, proszę udać się z dzieckiem do pediatry.
Pozdrawiam