Problemy ze snem, kołatanie serca, brak apetytu a natrętne myśli o zabijaniu

Czy mogę komuś zagrażać ? Mam 25 lat. Od około 2 tygodni dręczą mnie natrętne myśli odnośnie tego, że zabije swoją rodzinę. W nocy słabo śpię, szybko wali mi serce, nie mam apetytu, płaczę bo bardzo ich kocham i wyrzucam sobie, że w ogóle coś takiego przychodzi mi do głowy. Próbuje skupić się na czym innym, ale to do mnie wraca. Boję się, że jestem jakiś nienormalny, że postradałem zmysły i że mogę być źródłem niebezpieczeństwa dla rodziny. Co mam robić ?

Witam serdecznie. Objawy o których Pan pisze są symptomem zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, należących do spektrum zaburzeń lękowych. Zazwyczaj w takich przypadkach natrętnym myślom towarzyszy stanowczy sprzeciw chorego, w związku z czym rzadko dochodzi do realizacji natrętnych myśli. W leczeniu stosuje się głównie psychoterapię. Polecam wizytę w poradni zdrowia psychicznego, gdzie otrzyma Pan fachową pomoc.