Problemy ze snem od pół roku

Mam 26 lat, od pół roku mam problemy ze snem, nie mogę w ogóle zasnąć, tak całą noc, czasem zasnę tylko na chwilę i budzę się po godzinie dwóch. w nocy strasznie mi wszystko przeszkadza, odgłosy. wsłuchuje się w bicie serca i wydaje mi się że ono tak głośno bije że nie mogę przez to zasnąć. albo zdaje mi się że coś mnie boli, ucisk mostku, sercu, ból brzucha. biorę lek cloranxene, po nim śpię ale rano boli mnie głowa i jestem agresywna

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Witam. Po pierwsze warto sie zastanowic nad badaniami neurologicznymi nad eeg głowy. Jeśli wyniki badań będą prawidłowe to moźna się zastanowić nad wizytą u psyhoterapeuty gdyź mogą to być objawy psychosomatyczne związane np n nerwicą. Pozdrawiam

Witam,
z tego co Pani napisała, to rozumiem że skoro zażywa Pani leki to jest Pani pod kontrolą lekarza psychiatry. Jeśli źle czuje się Pani po wsparciu farmakologicznym może warto byłoby ponownie skonsultować się z lekarzem, który je przepisał aby powiedzieć o doznawanych symptomach. Warto też ewentualnie rozważyć konsultacje z psychoterapeutą/psychologiem. W trakcie takich spotkań można nauczyć się sposobów radzenia sobie z napięciem lub innymi objawami, co powinno również korzystnie wpłynąć na trudności ze snem.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Zachęcam do wizyty u neurologa w celu wykonania pełnoczepkowego badania EEG oraz zapoznania się z metodą EEG Biofeedback jako bardzo skuteczną w niwelowaniu opisanych przez Panią zaburzeń

pozdrawiam,
Katarzyna Bodziacka-Kulik

Dzień dobry, zachęcam do kontaktu w pierwszej kolejności z lekarzem psychiatrą, podczas diagnozy określi dalsze kroki pani leczenia. Być może pomocna będzie psychoterapia. Proszę nie czekać. Pozdrawiam.