Problemy ze snem po nocnej zmianie w pracy

Mam problem ze spaniem po nocnej zmianie, albo nie mogę zasnąć albo budzę się co chwila . Śni mi się np.że dalej jestem w pracy (to jest chyba najgorsze) i tak mniej więcej do 11 poleżę Próbowałam tabletek (zolpic)- szybko zasypiałam ale każdy hałas mnie budził (od stoperów swędzą mnie uszy). W sobotę rano jak już jestem tak zmęczona się się trzęsę i zawieszam to padam i wtedy zasypiam. Są jakieś sposoby żeby szybko zasnąć w dzień i pospać chociaż trochę bez ciągłego budzenia się i koszmarów?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Problemy z zaśnięciem mogą wynikać z trudnościami w dostosowaniu się do zmianowego systemu pracy. Warto udać się do poradni leczenia zaburzeń snu.