Problemy ze snem po Rispolept u dziecka

Psychiatra dziecięcy przepisał mojemu synowi rispolept z powodu licznych lęków. Niestety syn zaczął bardzo źle spać, budzi się w nocy już wyspany lub wstaje bardzo wcześnie. No a potem musi iść do szkoły. Podejrzewam, że to od leku. co mam robić, wizytą w listopadzie dopiero

Są dwa wyjścia, można odstawić lek lub spróbować umówić się na wcześniejszą wizytę do psychiatry. Proszę też pamiętać, że leki działają jedynie doraźnie, nie likwidują przyczyny kłopotów ze snem u syna. Uważam, że powinna Pani zgłosić się z dzieckiem do poradni psychologicznej, by psycholog mógł przeprowadzić diagnostykę mającą na celu wyjaśnienie podłoża bezsenności i wdrożenie odpowiedniej terapii.

Pozdrawiam serdecznie