Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 8 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze snem po rozstaniu z chłopakiem

1,1 Mam 30 lat. Jakies pol roku temu rozstalam sie z chlopakiem, ale nie cierpialam dlugo z tego powodu, nawet poczulam ulge, bo meczylam sie w tym zwiazku. Obecie nie jestem z nikim na stale, mam kolegow, ale nie chce sie wiazac na razie z nikim, bo nie czuje takiej potrzeby. Wiode spokojne i stabilne zycie, nie mam wiekszych problemow, zmartwien. Od grubych kilku tygodni mam ogromne problemy ze snem, ne spie prawie wcale, a jak spie to i tak budze sie kilka razy w nocy.
30 LAT ponad rok temu

Terapia dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o terapii dzieci autystycznych.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Powiązała Pani swoje problemy ze snem z niedawnym rozstaniem z partnerem. Niewykluczone, że emocjonalnie jeszcze to Pani przeżywa, stąd niestabilny, płytki i rwany sen. Z drugiej jednak strony Pani problemy ze snem mogą nie mieć nic wspólnego z zakończeniem związku, a wynikają z zupełnie czegoś innego. Bezsenność towarzyszy nie tylko problemom emocjonalnym, depresji, nerwicy, ale też chorobom kariologicznym, zaburzeniom hormonalnym itd. Jeżeli problem trwa długo i uniemożliwia Pani regenerujący wypoczynek, a potem normalne funkcjonowanie w ciągu dnia, to radziłabym skonsultować się ze specjalistą w poradni leczenia zaburzeń snu. Warto jednak wcześniej zrobić chociażby podstawowe badania, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku i czy problemy ze snem nie mają jakiegoś uzasadnienia w Pani kondycji organizmu. Odsyłam też do artykułów: Bezsenność, Przyczyny bezsenności, Zaburzenia snu. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Dzień Dobry Pani,

Cieszę się, że dała Pani sobie samej zgodę na czas tylko dla siebie. Polecam na zdrowy sen maturalna Melatoninę, która nie uzależnia i jest dostępna w aptece. Myślę, że warto byłoby rozważyć konsultację psychologiczną, żeby mogła Pani dotrzeć do przyczyny Pani trudności ze snem.

Życzę Pani wszystkiego dobrego, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy