Problemy ze snem przy zaburzeniach nerwicowych

Choruję na zaburzenia nerwicowe. Pierwszego grudnia byłam ostatni raz na terapii.Na tej wizycie, pani psycholog stwierdziła, żebym się zarejestrowała po nowym roku (jeśli będzie źle). Na ostatnim spotkaniu czułam się całkiem dobrze. Jednak od około dwóch tygodni jest źle. Nie potrafię normalnie funkcjonować (mam problemy ze snem, wmuszam w siebie jedzenie, ale najbardziej boję się, że coś sobie zrobię). Tak, więc myślę, że powinnam wrócić na terapię. Mam pytanie, czy to nie będzie za prędko?

Dzień dobry!

Psychoterapia powinna opierać się na regularnych i stosunkowo częstych spotkaniach, szczególnie na początku leczenia lub w okresach gorszego samopoczucia i nasilenia objawów. Równolegle warto także konsultować się z lekarzem psychiatrą i rozważyć leczenie farmakologiczne.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Trudno odnieść się do Pani pytania nie znając Pani historii leczenia.
Być może za wcześnie skończyła Pani leczenie, a być może obecne objawy są reakcją na zakończenie terapii.

Jeżeli czuje się pani źle i dostała Pani informację od psychologa, że w takiej sytuacji należy ponownie zgłosić się na terapię to uważam, że trzeba to zrobić. Na to wygląda, że proces terapeutyczny jeszcze się ni zakończył. Albo nie potrafi Pani samodzielnie sobie radzić bez kontaktu z psychologiem, co się zdarza w wyniku procesu terapeutycznego. Proponuję aby pani przedyskutowała z psychologiem ten problem. Może niezbędna jest farmakoterapia, aby załagodzić niepokój i bezsenność.

Najlepiej jest regularnie uczestniczyć w sesjach terapeutycznych, zazwyczaj co tydzień. Skoro Pani terapeutka zasugerowała spotkanie, to znaczy, żeproces terapeutyczny jeszcze się nie zakończył. Proponuję umówić się na spotkanie i to jak najszybciej, biorąc pod uwagę opis Pani objawów.

Pozdrawiam,
Dominika Farley
http://www.tpbkrakow.com/