Problemy ze snem u 13-miesięcznego dziecka

Dzień dobry Nasz 13 miesieczny synek ma duzy problem ze snem w dzień spi około 2 godziń czasami mniej a koszmar zaczyna sie w nocy ma staly rytual mycie butelka i spanie z tym ze zasypianie tez bardzo ciezko mu idzietrzeba go brac na rece albo zeby zasypial z mama w lozku spi poznoej spokojnie tak do około 1 wszej w nocy a pozniej zaczyna sie placz wstawanie siadanie troche go uspokaja ja wezmiemy go do łóźka ale po pol godziny to samo nad ranem troche lepiej a maly ma 8 zebow jest usmiechniety

Witam serdecznie. Rzeczywiście takie problemy mogą być dla Państwa niepokojące. Warto jednak zadbać o odpowiednią atmosferę w miejscu spania dziecka. Chodzi o wilgotność, ciepłotę, warto zadbać by pokój był przewietrzony oraz by gdy już dziecko śpi nic go nie rozpraszało. Można zastosować także pewien trick z pozostawieniem po uśnięciu dziecka w jego łóżeczku Pani koszuli nocnej. Jej zapach działa na niektóre dzieci kojąco ( daje poczucie, że Mama jest blisko).