Problemy ze snem u 21-letniej kobiety

Mam 21 lat, jestem kobietą, od jakiegoś czasu mam problemy ze snem. Budzę się kilka razy w nocy czując ogromny gorąc, przeważnie na plecach i w części tułowia. Zazwyczaj jetem zmarzluchem mam lodowate ręce i stopy, jednak od pewnego czasu nie mogę spać przez uderzenia gorąca. Nie wiem czy warto iść do lekarza czy jeszcze dalej czekać aż przejdzie.

Witam
Istnieje wiele przyczyn bezsenności. Do najczęstszych należą: stres,
praca przy komputerze, przeżywane emocje, nerwice, lęki,
depresja, nadczynność tarczycy i wiele innych.
Nie pisze Pani nic o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to długotrwały brak snu może doprowadzić do nerwicy,
stanów lękowych, nadciśnienia tętniczego i wielu innych zaburzeń.
Zachęcam do podjęcia terapii.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani dolegliwości i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, nie pisze pani o możliwych psychologicznych przyczynach opisanych objawów (stres). Jeżeli objawy nie przejdą zachęcam do kontaktu z lekarzem w celu wykluczenia przyczyn somatycznych. Pozdrawiam.