Problemy ze snem u 25-letniej osoby

Witam, od kilku dni mam problem ze snem, otóż chwile po zaśnieciu od razu się budze i potrafię tak praktycznie całą noc. Najlepiej mi sie spi wtedy jak musze już wstac czyli 5-11 rano. Prosze o odpowiedz co moze byc problemem.

Bezsenność to złożony problem, na który składa się wiele przyczyn: problemy, stresy, leki, ale też nadciśnienie, szybkie bicia serca, nadmiar kofeiny w napojach: kawa, herbata, cola, " napoje energetyczne" , zbyt późne treningi sportowe , które "pobudzają" ; późne ciężkostrawne posiłki, zmęczenie i natłok myśli....
To temat na długą konsultację Warto poczytać o bezsenności
Warto zadbać o higienę snu: wyciszenie, relaks,
ale też dobra aranżacja sypialni i wygodne łóżko , dobry materac, świeże powietrze.
Sen jest bardzo ważny, pozwala na "czyszczenie" i porządkowanie informacji w mózgu; daje siły na cały dzień
Dobrego snu
Pozdrawiam

Zbyt mało informacji by odpowiedzieć na to pytanie. Może zmieniła Pani godziny kładzenia się spać, może pózniej je Pani kolację, może pojawił się jakiś stres, może zmieniła Pani łóżko, może zmiana diety przyczyn może być wiele. Powinna Pani zwrócić uwagę na to co w ostatnim czasie zmieniło się w Pani życiu.
Pozdrawiam.