Problemy ze snem u 6-miesięcznego dziecka

Mój synek 18.01.2013 kończy 6 miesięcy. Mam z nim pewien problem, otóż kąpiemy go o 19 po kąpieli balsamuje go i daje mu mleko przy którym zasypia jest ok 19.30 -20.00. budzi się na mleko ok 23-24 czasem 1 w nocy. potem już co dwie godziny. Czasem ma tak żę budzi się o 3-4 w nocy i nie śpi mi godz czasu poczym znowu zasypia przy mleku. W dzień śpi mi max. 3 razy po 30-40min. Przez co jest strasznie opiszczały. Dodam że ząbki ma 4. Pierwsze 2 wybiły mu gdy skończył 4 mies a w 5 wyszły kolejne 2.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym wieku zachowanie dziecka jest jak najbardziej prawidłowe. Można spróbować kłaść go spać nieco później. Jednak nie gwarantuje to braku nocnych pobudek.