Problemy ze snem u 7,5-latki

witam mam problem z 7.5 letnia córką nie umie spać bez mamy noc w noc przychodzi po kilka razy tłumaczy że boi sie wszystkiego płacze wymusza krzykiem.zostawiałam jej nawet syna żeby było jej razniej ,ale nic to nie dało i tak przychodziła do mnie,ogólnie boi sie sama zostać nawet na podwórku musi być chociaż pies . wczesniej ze 2 lata temu nie było takiego problemu nie wiem co robic . rozmawiam tłumacze sama wie że robizle ale tłumaczy że nie umie sama spac proszę o pomoc

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Myślę, że nie ma czym się niepokoić, jest to zupełnie normalne u dzieci w tym wieku. Warto porozmawiać z córką pod kątem zdarzeń, które zapoczątkowały ten stan. Możliwe, że np. zobaczyła urywek jakiegoś filmu lub usłyszała historię od rówieśników. Są to jednak tylko przypuszczenia, które mogę wysunąć na podstawie Pani opisu. Istnieje możliwość, że przyczyna leży nieco głębiej i niezbędna będzie konsultacja z psychologiem dziecięcym, ale proszę to traktować jako ostateczne rozwiązanie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Proszę spokojnie porozmawiać z córką. Zapytać czego konkretnie się boi, czy coś ją przeraziło, czy była jakaś sytuacja która zapoczątkowała ten lęk. Jeżeli problem by nie ustępował lub się nasilał, zachęcam do wizyty u psychologa dziecięcego.

Pozdrawiam serdecznie.