Problemy ze snem u 7-letniego dziecka

Witam. Mój 7 letni syn od 3 dni ma w nocy problem ze snem,trzęsie się,budzi,płaczę, wymiotuje. Proszę o pomoc co to może być i czy to może być rzeczywiście reakcja na słowa ojca który powiedział mu ze zabierze go do dziadków, dodam że syn ich nie widział 3 lata i z ojcem też sam nie chce się spotkać. Jeżeli nie proszę o inne informacje nt tego co robić,jakie badania.

Witam, najpierw powinna Pani udać sie do lekarza, aby obejrzał syna i wykluczył chorobę. Taka reakcja moze mieć podłoże psychologiczne dlatego rownolegle powinna Pani udać sie do psychologa dziecieciecego, który przeprowadzi rozmowę z Pania i dzieckiem i odpowiednie badania, mogące ustalić przyczynę objawów. Moze Pani skorzystać bezpłatnie z wizyty w Poradni Psychologiczno Pedagogicznej opiekującej sie szkola do której uczęszcza syn. Pozdrawiam