Problemy ze snem u 7-tygodniowego dziecka

Witam serdecznie ,mam 7 tyg,synka .Od ok 3tygodni zle zasypia w dzień,tz,najpierw jest w letargu robi minki ,macha raczkami ,otwiera oczka i tak ok 1,5 godz ,dodam że lekko bujam go we wózku mimo że wiem że jest zmęczony,próbowałam przetrzymać synka ze spaniem ,ale nic to nie dało:( po upływie tego czasu,czasem uśnie na 1.5 godz ,a czasami się obudzi ze snu.Czy tak maleńkie niemowlę,może mieć problem ze snem ,bo wydaje mi się,że powinien spać w dzień spokojnie.dziękuję za poradę
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Maluszek w tym wieku powinien raczej większość czasu przesypiać i spędzać na jedzeniu. Proponuję skontaktować się z pediatrą :) może warto zmienić dietę malca, uregulować rytm dnia, temperaturę i wilgotność pomieszczenia. Proszę również skontaktować się z neurologiem dziecięcym, być może zachowanie maluszka ma podłoże wynikające z niedojrzałości układu neurologicznego, ciężkiego porodu lub innych okołoporodowych zdarzeń, które mają znaczący wpływ na poźniejsze zachowanie dziecka.