Problemy ze snem u siedmiomiesięcznej córki a ząbkowanie

Lena przed skończeniem 7 miesięcy obraziła sie totalnie na swoje łóżeczko i na spanie. Tłumacze sobie, że to przez ząbki.

Witaminy w ciąży

Bardzo krótko opisuje Pani problemy córki i Państwa. Aby rzetelnie odpowiedzieć na Pani prośbę, prosiłabym o informacje czy dziecko nie śpi w ogóle, czy tylko nie śpi w swoim łóżku, jaki jest rytm dobowy dziecka- spanie, zabawa, jedzenie- czy dziecko sypia w dzień. Dodatkowo ważne jest przyjrzenie się sytuacji domowej- problemy ze snem mogły zbiegnąć się z jakimś wydarzeniem rodzinnym- czy nie ma to związku np. z Pani powrotem do pracy, wyjazdem kogoś najbliższego, itd... Proszę także poobserwować jak zachowuje się dziecko- czy jest rozdrażnione, czy wtedy, gdy nie śpi płacze, czy nie bywa apatyczne, czy "skarży się" na jakieś bóle. Ogólnie zaś polecam - choć nie wiem jak to jest w Państwa przypadku- uregulowanie dnia dziecka. Utrzymywanie rytuałów i przewidywalność- o tych samych porach spacer, jedzenie, zabawa, kąpiel, sen - jest dla nas dorosłych zwykle nudne, ale dla dziecka stanowi o poczuciu bezpieczeństwa i działa uspokajająco.

Witam Panią
Pani córka Lena jest za mała żeby powiedzieć co chce albo opowiedzieć co jej przeszkadza w łóżeczku. Takie jak to Pani nazywa obrażenie się Lenki na samodzielne spanie może wynikać z potrzeby bliskości z Panią, chęci przytulenia i ciągłego kołysania i bycia z mamą. Czasami dziecko drażni jakiś czynnik na który my już dawno nie zwracamy uwagi np światło z ulicy czy hałas, zbyt twardy materac itd.
Anna Suligowska