Problemy ze snem u ząbkującego dziecka

Jeden syn ma 2 lata i 4 miesiace drugi 13, obecnie jestem w 9 miesiacu ciazy. Drugi syn przesypial cale noce od kad skonczyl 6 miesiecy, ale gdy zaczal zabkowac zaczely sie nocne pobodki i trwaja.. Zabki na gorze wyszly mu 4 na raz na dole dalej ma tylko dwa. Jestem juz tym tak zmeczona ze nauczylam go ze gdy sie budzi w nocy zabieram go do lozka dla swietego spokoju. Niestety ostatnio i to przestalo pomagac. Czy on moze az tak ciezko przechodzic zabkowanie? W dzien tez nie chce spac.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie jak najbardziej jest to możliwe, że objawy występujące u dziecka są konsekwencją ząbkowania. Warto jednak skonsultować się z lekarzem pediatrą, który oceni dziecko oraz wykluczy inne, chorobowe podłoże objawów.