Problemy ze snem w ciągu dnia u 4-miesięcznego dziecka

Dzień dobry. Moja 4 miesięczna córka ma problem ze snem w ciągu dnia. Dziecko śpi ciągle snem płytkim. Budzi ją wszystko - skrzypienie paneli, drobny hałas. Jej drzemka trwa ok 15-30 min. Pod koniec dnia córka jest tak przemęczona, że ma problem z zaśnięciem. W nocy śpi dobrze. Przesypia ok 10 h. (z dwiema pobudkami na karmienie).

Aleksander Ropielewski

Objawy nie wskazują na to aby występował problem, ponieważ całościowa ilość snu na dobę mieści się w szerokich granicach normy. Widocznie córka potrzebuje idealnych warunków do snu lub też nie ma potrzeby snu w ciągu dnia. Proszę spróbować ograniczyć ilość dziennych drzemek i zobaczyć czy jakość snu i czas trwania drzemek się poprawią.