Problemy ze snem w dzień u 15-miesięcznego dziecka

Moja 15 miesięczna córka nie chce spać w ciągu dnia, a jak zaśnie to na krótko. W ogóle jest u niej problem ze spanie, ponieważ ciężko ją uśpić i kilka razy przebudza się w nocy. Jak temu zaradzić?

Milena Lubowicz

No niestety dziecko musi nauczyć się dobrze spać, jednym przychodzi to łatwiej, innym trudniej. Radzę uzbroić się w cierpliwość. No i proszę pamiętać, że co prawda są jakieś ogólne normy ile śpi dziecko w określonym wieku, ale jednak każdy człowiek jest inny i jeżeli dziecko rozwija się prawidłowo, to nie ma powodu do niepokoju.
Pozdrawiam