Problemy ze snem w nocy dwuletniego dziecka

Witam. Moja córka skończy w sierpniu dwa latka od jakiegoś miesiąca budzi się w nocy i przychodzi do mnie spać czasami płacze czasami nie. Ale zasypia sama a później 4,5 budzi się, przychodzi do mnie i zasypia. Czasami musi zasnąć przy piersi. Nie wiem czy to jest spowodowane tym że oboje pracujemy z tatą dziecka. Pozdrawiam.

Jeśli nadal karmi Pani piersią i chce Pani utrzymać karmienie, warto ustalić stałe pory, by pierś nie stała się "uspokajaczem" ( i by dziecko nie poszukiwało jej w innych sytuacjach).

Okres kończenia drugiego roku życia u dzieci jest momentem przełomowym. Córeczka prawdopodobnie potrzebuje teraz więcej ciepła i bliskości. To dobrze, że zasypia sama i proszę tego nie zmieniać. Gdy przychodzi do Państwa do łóżka, można spróbować zaprowadzić ją znowu do siebie i chwilę przy niej posiedzieć i poczekać aż zaśnie. Jeżeli płacze i jest roztrzęsiona, nie ma co zarywać nocy, więc jeżeli Wam to nie przeszkadza, to może zostać u Was. Najczęściej takie zachowania u dzieci są tylko okresowe i pewnego dnia córka nie przyjdzie, tylko prześpi całą noc u siebie.

Pozdrawiam serdecznie.