Problemy ze stawami a wyniki badania na jersiniozę

witam, moje pytanie dotyczy stawow. od ok dwoch lat dokuczaja mi stawy i chodze od lekarza do lekarza....boli mnie kregoslup ledzwiowo krzyzowy, kosci palcow u rak i stop. ogolnie miesnie itd szybko sie mecze, wyniki pod katem rzs mam negatywne. crp 18. wlaczony mam mtx biore raz w tyg 2 razy po 2 tabl. 2,5 mg. zrobilam jersinioza o to wyniki yershinia enterocolitica IgG 0,4 gdzie ujemny 1,1 . watpliwy 0,8-1,1, yershinia IgM wyszla mi 3,8. Moze to byc powod moich dolegliwosci

Małgorzata Panek

Zakażenie Yersinią może powodować reaktywne zapalenie stawów. Proszę z wynikami badań udać się do kierującego na nie lekarza, on dobierze odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam