Problemy ze stawami żuchwowymi a szyna relaksacyjna

Witam,mam problem ze stawami żuchwowymi od kilku m-cy.W tamtym momencie pojawił się ból po lewej stronie twarzy,jakby drażliwość ,tkliwość zębów,kości.Nosiłam szynę relaksacyjną.Od dziś nosze metalowy aparat orto.W czasie separacji po lewej stronie tkliwe były 6 i 7(na nich mam duże plomby amalgamatowe i mają 14 lat.Na rtg nie ma stanu zapalnego,po opukaniu tych zębów nie czułam bólu.Na tej 6 teraz jest pierścień.Ortodontka powiedziała,że jak tak dalej będzie to leczenie kanałowe.O co chodzi?

W trakcie leczenia ortodontycznego dochodzi często do przemijającego bólu wywołanego przez siły wywieranymi na zęby przez aparat ortodontyczny.W ekstremalnych przypadkach może dojść do leczenia kanałowego. Można też spróbować stosować pastę do zębów wrażliwych razem z płynem.Sprawdzony duet to zielony Elmex i płyn z tej samej linii stosowane przez pacjentów z podobnymi problemami.