Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze stresem a bóle pleców a sztywność karku

Mam problemy ze stresem?Byłam u kardiologa,neurologa,proktolog.akupunktura,Bowen,ginekolog,psycholog,psychiatra.zioła,babki uzdrawiające,bieganie.TarczycaOK.Lekarze się poddają. Migrena od 4 lat. Kołatania serca. Ból kości ogonowej-minął.Anemia. Bóle pleców sztywność karku, okres bardzo bolący, infekcje grzybicze i zapalenia pecherza- niebakteryjne.Tradzik.Wzdecia.Hemoroidy.Czy to Hormony?Do kogo mam pójść bardzo bolą mnie plecy teraz.Skąd stres skoro się nie stresuje a objawy są?Pomocy
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Witam Panią, przyczyny występującego stresu mogą być najróżniejsze np: problemy w pracy, w relacjach z innymi, pogoda, nie rozwiązane problemy z przeszłości, zobowiązania, kredyty itp. Dosyć często problemy somatyczne (dotyczące ciała) łączą się z tymi związanymi z psychiką wzajemnie na siebie oddziałując, wtedy warto udać się do psychoterapeuty, który wyjaśni jakie są przyczyny powstania dolegliwości oraz zaproponuje odpowiednią terapię. Uważam, że warto konsultować się u różnych specjalistów tak aby uzyskana diagnoza była jak najbardziej szeroka i kompleksowa. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

0

Czy podjęła Pani psychoterapię? Czasem jednak czy kilka wizyty u psychologa nie wystarczy, konieczne jest podjęcie długotrwałej psychoterapii. Pozwoli ona zmierzyć się z emocjonalnymi i osobowościowymi przyczynami Pani zaburzeń (somatyzacji), a także pracować nad zmianą. Bardziej intensywną formą psychoterapii jest pobyt na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym i intensywna psychoterapia grupowa oraz indywidualna przez okres 12 tygodni. Zachęcam także do przemyślenia tej formy leczenia.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy