Kobieta , 29 lat Mam problemy ze stresem?Byłam u kardiologa,neurologa,proktolog.akupunktura,Bowen,ginekolog,psycholog,psychiatra.zioła,babki uzdrawiające,bieganie.TarczycaOK.Lekarze się poddają. Migrena od 4 lat. Kołatania serca. Ból kości ogonowej-minął.Anemia. Bóle pleców sztywność karku, okres bardzo bolący, infekcje grzybicze i zapalenia pecherza- niebakteryjne.Tradzik.Wzdecia.Hemoroidy.Czy to Hormony?Do kogo mam pójść bardzo bolą mnie plecy teraz.Skąd stres skoro się nie stresuje a objawy są?Pomocy
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Witold Gojżewski 33
Mgr Witold Gojżewski Psycholog, Poznań 33 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Panią, przyczyny występującego stresu mogą być najróżniejsze np: problemy w pracy, w relacjach z innymi, pogoda, nie rozwiązane problemy z przeszłości, zobowiązania, kredyty itp. Dosyć często problemy somatyczne (dotyczące ciała) łączą się z tymi związanymi z psychiką wzajemnie na siebie oddziałując, wtedy warto udać się do psychoterapeuty, który wyjaśni jakie są przyczyny powstania dolegliwości oraz zaproponuje odpowiednią terapię. Uważam, że warto konsultować się u różnych specjalistów tak aby uzyskana diagnoza była jak najbardziej szeroka i kompleksowa. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Czy podjęła Pani psychoterapię? Czasem jednak czy kilka wizyty u psychologa nie wystarczy, konieczne jest podjęcie długotrwałej psychoterapii. Pozwoli ona zmierzyć się z emocjonalnymi i osobowościowymi przyczynami Pani zaburzeń (somatyzacji), a także pracować nad zmianą.
Bardziej intensywną formą psychoterapii jest pobyt na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym i intensywna psychoterapia grupowa oraz indywidualna przez okres 12 tygodni. Zachęcam także do przemyślenia tej formy leczenia.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.
  • Kardiologia – Dziedziną kardiologii są choroby serca i układu krążenia. Zmiany naczyniowe wpływają na pracę mięśnia sercowego i zwykle związane są z miażdżycą. Polska ma wysoki wskaźnik zachorowalności na choroby układu krążeniowego. Serce bije niezmordowanie od urodzenia do śmierci, sto tysięcy razy na dzień, dwa i pół miliarda razy w okresie życia trwającego 70 lat.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: