Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze stulejką przy erekcji

Witam, podejrzewałem u siebie stulejke (20l), udałem się do lekarza specjalisty - stwierdził że lepiej nie robić nic. Napletek schodzi w całości w stanie spoczynku, jednak w momencie podniecenia ma ogromne problemy i trzeba robić to na siłę, wtedy wyraźnie czuć, że skóra ściska członka i powoduje to ból. Informowałem o tym lekarza, jednak ten stwierdził że skóra jest rozciągliwa i kiedyś przejdzie. Mnie to jednak martwi, bo przeszkadza mi to w życiu. Czekać czy reagować? Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witam Pana,

Trudno mi przypuszczać, że anatomia stulejki poprawi się "od samego czekania". Zazwyczaj zabiegi takie wykonywane są w dzieciństwie. Jeśli jednak tak się nie stało warto teraz rozwazyć wszelki za i przeciw zabiegowi chirurgicznemu. Jesli stulejka powoduje dolegliwości bólowe, gdy penis jest w stanie erekcji, wydaje się że stanowi to kluczowe wskazanie do zabiegu. Z drugiej strony po zabiegu wielu pacjentów zgłasza przez wiele tygodni nadwrażliwość czuciową okolicy żołędzi. Zatem raczej warto wykonać zabieg jak najszybciej, póki nie podjął Pan regularnego współzycia seksualnego. Zatem warto zasięgnąć porady innego lekarza urologa i porównać obie opinie. Jeśli współzycie seksualne ma dla Pana kojarzyć sięz bólem trzeba zrobić wszystko, aby uniknąć takiej sytuacji. Zaniechanie leczenia może powodować wtórne problemy seksualne, a co za tym idzie - problemy w relacjach intymnych.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Nazywamy to stulejką funkcjonalną - taką która ma znaczenia kliniczne tylko we wzwodzie. Sama się nie naprawi, o odraczanie zabiegu może skutkować koniecznością rozszerzenia jego zakresu. W przypadku stulejki funkcjonalnej zabieg plastyki napletka jest zabiegiem bardzo ograniczonym w zakresie, i ja jako urolog a także pacjent jesteśmy najczęściej zadowoleni z końcowego efektu estetycznego. Bez obaw!

Urolog, absolwent McGill w Montrealu oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jedyny urolog w naszym kraju, który wykonuje zabiegi LSWT Renova leczące zaburzenia erekcji. Uzyskał certyfikat EDAP TMS dla Ablatherm® HIFU oraz certyfikaty Polskiego Towarzystwa Urologicznego w urologicznej diagnostyce ultrasonograficznej. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz European Association of Urology. W 2008 roku był kordynatorem Misji Medycznej i Humanitarnej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w Gruzji.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety