Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze stworzeniem związku a relacje w domu

Dzień dobry, mam 27 lat. Przez 20 lat życia, mój ojciec nadużywał alkoholu. Nie było przemocy fizycznej ale ciągle powtarzał, że bez niego ja i mama sobie nie poradzimy, ja nie raz słyszałam, że jestem trutniem itp., że w życiu sobie nie poradzę. W domu często były awantury, oczywiście głównie o alkohol. Teraz nie potrafię stworzyć związku z mężczyzną. Chcę, ale kiedy widzę większe zainteresowanie z czyjejś strony, przeszywa mnie strach i się wycofuję. Czy powodem może być moje dzieciństwo?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

8 sposobów, aby uzdrowić swój dom, czyli tajniki sztuki feng-shui

Witam Panią. Wczesne doświadczenia oczywiście rzutują na późniejsze wzorce wchodzenia w relacje. Może Pani je przepracować podczas psychoterapii. Taka praca może pomóc w czerpaniu satysfakcji z relacji z mężczyznami. Pozdrawiam, M. S-W.

0

Pani problem jak najbardziej może wynikać z doświadczeń wyniesionych z domu i ze swojego dzieciństwa. Często u osób doświadczających mieszkania z osobą uzależnioną od alkoholu wykształca się w przyszłości syndrom DDA (dorosłe dziecko alkoholika), który składa się z rożnego rodzaju cech i charakterystyk. W związku z tym doradzam udać się na spotkanie z psychologiem i podjąć z nim współpracę w celu przepracowania - prawdopodobnie rozwijającego się - syndromu DDA, który przeszkadza Pani we wchodzeniu w bliskie męsko-damskie relacje. Powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy