Problemy ze swobodnym oddechem i lęki

Witam serdecznie. Od miesiąca mam objawy problemy ze swobodnym oddechem, lęki gdy wstaję rano z łóżka, potem nachodzi duża nerwowość, trzęsę się, gdy się wszystko uspakaja to nerwowość odczuwam i zmęczenie w okolicy pod mostkiem i od razu mam problemy ze swobodnym oddechem. Mam pytanie czy da się to wyleczyć by znów wszystko wróciło do normy a co najważniejsze oddech?

Witam, jak najbardziej Pani objawy są do wyleczenia. Niezbędna będzie jednak wizyta u specjalisty, który dokładnie zdiagnozuje Pani dolegliwości. Na ten moment może Pani jednak sama zadbać o spokojniejszy oddech technikami relaksacyjnymi, takimi jak np. wizualizacja, trening relaksacyjny Jacobsona czy trening autogenny Schultza. Są to łatwe techniki, które w miarę praktyki przynoszą świetne efekty. Pozdrawiam.

Witam
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia
Pani prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywała
Pani jakieś stresujące sytuacje?
Możliwe, że źródłem Pani dolegliwości jest
brak snu, przeżywane emocje, zdarzenie traumatyczne,
stres, przemęczenie, zaburzenia lękowe lub inne
zaburzenia o podłożu emocjonalnym.
Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe,
jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują
życie ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne
funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom lękowym często towarzyszy
rozdrażnienie, napięcie psychiczne,
nieumiejętność odpoczywania.
Często pojawiają się też problemy zdrowotne.
Zachęcam Pani a do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny i znalezienia właściwego
rozwiązania problemu .
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie