Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy ze swobodnym oddechem i lęki

Witam serdecznie. Od miesiąca mam objawy problemy ze swobodnym oddechem, lęki gdy wstaję rano z łóżka, potem nachodzi duża nerwowość, trzęsę się, gdy się wszystko uspakaja to nerwowość odczuwam i zmęczenie w okolicy pod mostkiem i od razu mam problemy ze swobodnym oddechem. Mam pytanie czy da się to wyleczyć by znów wszystko wróciło do normy a co najważniejsze oddech?
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Witam, jak najbardziej Pani objawy są do wyleczenia. Niezbędna będzie jednak wizyta u specjalisty, który dokładnie zdiagnozuje Pani dolegliwości. Na ten moment może Pani jednak sama zadbać o spokojniejszy oddech technikami relaksacyjnymi, takimi jak np. wizualizacja, trening relaksacyjny Jacobsona czy trening autogenny Schultza. Są to łatwe techniki, które w miarę praktyki przynoszą świetne efekty. Pozdrawiam.

0

Witam Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi. Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje? Możliwe, że źródłem Pani dolegliwości jest brak snu, przeżywane emocje, zdarzenie traumatyczne, stres, przemęczenie, zaburzenia lękowe lub inne zaburzenia o podłożu emocjonalnym. Pani objawy wskazują na zaburzenia lękowe, jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji. Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia, hamują aktywność społeczną i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, zabierając tym samym całą radość życia. Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania. Często pojawiają się też problemy zdrowotne. Zachęcam Pani a do psychoterapii, która jest najskuteczniejszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia właściwego rozwiązania problemu . Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy