Problemy ze szczerymi rozmowami z drugą osobą

Pomimo, że od 8 m-cy chodzę na terapię nie potrafię szczerze rozmawiać z T. Wydaje mi się ,że nie jest wystarczająco zaangażowana a to co mówię nie jest ważne. Efekty minimalne, chociaż pomogła mi w kilku mniej ważnych kwestiach. Wszystko zawsze to moja wina i mój opór. Dodatkowo T. pije sobie herbate podczas sesji i pomimo, że przychodzę punktualnie zawsze musze na nią czekać. Widze ,że jest dobrze przygotowana do zawodu,ale jakaś taka mało ludzka. Czy nie za dużo oczekuję ? Zmienić terapeutę ?

Dzień dobry,

Trudno odnieść się do Pani postu przy takiej ilości informacji.
Najlepsze co może Pani zrobić to porozmawiać z własnym terapeutą o swoich wątpliwościach / uwagach dotyczących efektów leczenia/Pani oceny jej zachowania.

Dzień dobry,
Relacja z terapeutą jest kluczowa dla powodzenia w terapii. Jeśli chce Pani efektów, proszę powiedzieć swojej terapeucie o opisanych tu wątpliwościach.
To jedyny sposób. Życzę odwagi. Powodzenia!

Myślę, że na Pani miejscu przegadałabym to z terapeutą na sesji. Szkoda czasu na domysły i gdybanie. może się okazać, że taka rozmowa będzie przełomem, wiele wnoszącym w Waszą relację. Odwagi.