Problemy ze wzwodem a stres

Mój partner ma 47 l.i problemy ze wzwodem już od ponad roku. Ma poranne wzwody, a jak jesteśmy razem wzwód jest na tyle niepełny że uniemożliwia nam zbliżenie. Twierdzi że wcześniej nie miał takich problemów. W sytuacjach niezamierzonych kiedy wiemy że do niczego nie może dojść jest ok, a gdy jesteśmy razem i próbujemy nic z tego nie wychodzi. Wydaje mi się że może to być stres przed kolejną próbą. Dużo rozmawiamy i faktycznie przyznał że przed każdym zbliżeniem czuje się jak przed egzaminem.

Dzień dobry!

Zaburzenia erekcji mogą mieć charakter psychogenny, wiązać się właśnie ze stresem, lękiem, zadaniowym podejściem do stosunku, strachem przed "porażką". Jednocześnie jednak wiem partnera sprawia, że mogą pojawiać się już także czysto medyczne źródła zaburzeń erekcji (np. hormonalne, naczyniowe).
Proszę osobiście skonsultować się z seksuologiem w swojej okolicy.

Pozdrawiam!