Problemy ze wzwodem - co może być powodem?

Witam, mój chłopak ma 20 lat. Jesteśmy ze sobą od 4 lat i zawsze wszystko było w porządku, ale od jakiegoś czasu, gdy się kochamy jego penis opada, nigdy do tej pory się to nie zdarzało. Rozmawiałam z nim o tym, bo bałam się, że to o mnie chodzi, ale powiedział, że podniecam go niesamowicie i sam nie ma pojęcia co się dzieje, więc zastanawiamy się, jaka może być przyczyna? Co z tym zrobić?
ponad rok temu

Witam,
przyczyn zaburzeń wzwodu może być wiele. Najczęstszym powodem przejściowych kłopotów z osiągnięciem erekcji jest m.in. bieżąca kondycja psychiczna. Dolegliwość ta może być spowodowana stresem, nerwowymi sytuacjami, ale także korzystaniem z używek czy szczególnie nieregularnym trybem życia. Znaczenie może mieć również nieprawidłowa dieta lub niewłaściwe nawyki żywieniowe. Jeżeli eliminacja wspomnianych czynników nie przyniesie rezultatu, a problem nie ustąpi samoistnie, zalecam kontakt ze specjalistą urologiem. Być może przydatna będzie również konsultacja psychologiczna.
Pozdrawiam