Problemy ze wzwodem i niski poziom testosteronu u 28-latka

mam28latproblem ze wzwodem,podnieceniem,brak pelnych porannych erekcji,sporo sie masturbowalem,borykam sie z tym okolo roku,seksuolog zlecil badania glikoza 84,66, chol 187,59, hdl d 39,22, hdl % 20,91, ldl 119,06, tg 146,55, lipidy calkowite 634,25, testosteron 370,04,psa II gen 0,688 dostalem 12 zastrzykow PREGNYL 5000j.m,z racji niskiego testosteronu kazal zmienic leki na nadcisnienie, bralem prostarium,i nedal,kardiolog zmienil mi na vivacor 12,5mg i co-prestarium 5mg+5mg co panstwo sadzal

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecne leczenie jest jak najbardziej prawidłowe. Warto jednak podkreślić, że częsta masturbacja mogła przyczynić się do takiego stanu rzeczy. W tej chwili warto wykonać kontrolne badania hormonalne.

W poście brak informacji o układzie partnerskim i trybie życia. Jest to jednak zrozumiałe z uwagi na ograniczenia objetościowe postu.
Proponuję jednak w "patrzeniu" na swoj problem unikać zbytniej koncentracji na wynikach badań dodatkowych, czyli ambulotoryjnych. Problem w medycynie seksualnej jest zwykle wieloczynnikowy i panowie przeceniaja na przykład rolę testosteronu, a niedoceniaja trybu życia, np. nikotynizmu, czy roli aktywności fizycznej...
Dobrze, że jest Pan w opiece, jak rozumiem, lekarza seksuologa i zachęcam do kontynuowania leczenia.
Pozdrawiam. JW, Poznań.