Problemy ze wzwodem u 23-latka

Witam, mam 23 lata i problemy ze wzwodem. Masturbowałem się często odkąd odkryłem swoją seksualność. Z pierwszą partnerką, sexu praktycznie nie było (podejrzewam, że to nasze złe relacje zawiniły) z aktualną, raz jest dobrze raz źle. Często jest tak, że penis po chwili opada. Zanim zaczniemy się zabawiać, jest twardy i gotowy ale gdy się rozbierzemy by przejść do rzeczy robi się miękki. Rzuciłem palenie 2 miesiące temu ale nie zauważyłem dużej poprawy. Mam się udać do seksuologa?

Dzień dobry.

Pańskie pytanie nie jest pozbawione sensu - zanim jednak zacznie Pan szukać pomocy w farmakologii, co się zdarza szczególnie w przypadku młodych, niecierpliwych ludzi, warto spróbować konsultacji z psychologiem, ponieważ opisany problem wskazuje na jego psychiczne, a nie medyczne podłoże.

Pozdrawiam.