Problemy ze zrzuceniem wagi

Witam mam 27 lat od około roku przytyłam jakies 7 kg,chciałąbym je zrzucic obecnie ważę 60 kg, moja dieta zbytnio sie nie zmieniła ale zaczełam sie wiecej ruszac a waga jak stała tak stoi, czy są może jakies inne przyczyne przez które nie mogę schudnąć? jakie badania powinnam zrobic żeby sprawdzic czy wszystko wporządku.pozdarwiam

Witam. Po pierwsze nie należy kierować się samą wagą. Oprócz ważenia, najlepiej mierzyć obwody ciała (talia, biodra, uda). Po drugie nie mam żadnych informacji na temat Pani sposobu odżywiania, więc ciężko cokolwiek doradzić. Niezbędny jest wywiad dietetyczny. W tym celu zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl. Zachęcam także do odwiedzania bloga ze zdrowymi przepisami: www.zdrowapasja.blogspot.com. Pozdrawiam serdecznie.

Witam,
Aktywność fizyczna to bardzo dobry krok w kierunku zmniejszenia masy ciała, natomiast nie jedyny jaki należy wykonać. Przede wszystkim trzeba zmienić swoje nawyki żywieniowe na prawidłowe (jeżeli do tej pory były nieprawidłowe oczywiście). Zwrócić uwagę na ilość spożywanych posiłków (powinno być 5), godziny ich spożywania (co 3-4 godziny), spożywanie I śniadania (do 1godziny od momentu obudzenia się), spożywanie kolacji 2-3 godziny przed snem.
Unikanie:
-słodyczy,
-żywności przetworzonej (jasne pieczywa, wyroby cukiernicze, sosy z torebek, dania typu instant)
-posiłków typu fast food,
-tłustych mięs (zwłaszcza czerwonych) i tłustych wędlin,
-smażenia w dużej ilości tłuszczu (zwłaszcza na maśle, smalcu),
-serów żółtych, topionych, pleśniowych, serków słodkich,
-napoi kolorowych, gazowanych, syropów, likierów,
-alkoholu i papierosów,
-stresu,
Włączenie do diety:
-błonnika pokarmowego (grube kasze, pełnoziarniste pieczywa, ciemne makarony i ryże, świeże owoce i warzywa),
-chudego nabiału (półtłuste twarogi, mleko 1,5%, kefiry, maślanki, jogurty naturalne),
- ryb morskich (morszczuk, dorsz, mintaj, łosoś),
-orzechów (włoskie, laskowe, brazylijskie),
-wybieranie chudych mięs:drób, indyk, cielęcina,
-płyny (6-8 szklanek wody mineralnej),

Dodatkowe badania jakie mogą pomóc w rozwiązaniu problemu z odchudzaniem (jeśli wprowadzone wyżej zalecenia nie pomogą) to poziom hormonów tarczycy (TSH)-mają one wpływ na nasz metabolizm i bardzo często kobiety z niedoczynnością tarczycy mają problem z nadmiernymi kilogramami.

Pozdrawiam, dietetyk kliniczny mgr Beata Kopaniecka

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska