Problemy ze zrzuceniem wagi i zespół metaboliczny

Mam duże problemy ze zrzuceniem wagi. Lekarze zdiagnozowali u mnie zespół metaboliczny i niedoczynność tarczycy. Mimo regularnych ćwiczeń i racjonalnej diety, waga w ogóle nie spada. Słyszałam o testach genetycznych, jednak jest ich tak wiele, że nie wiem, które byłyby odpowiednie. Zastanawiałam się nad genodietą lub testami na tolerancję konkretnych pokarmów. Co byłoby lepsze? Ze względu na wysoką cenę zabiegów nie jestem w stanie wykonać wszystkich.

Dzień dobry, dieta powinna być ułożona przez dietetyka, dopasowana ściśle do Pani potrzeb energetycznych i pokarmowych, czyli o odpowiedniej kaloryczności, proporcjach białka, tłuszczu, węglowodanów, z optymalną ilością błonnika. Choroby autoimmunologiczne są powiązane z nieszczelnością jelita, candidozą i nietolerancją pokarmową. Należałoby "naprawić" jelita stosując odpowiednią dietę i suplementację. Testy w kierunku nietolerancji, szczególnie ilościowe są jak najbardziej wskazane. Na podstawie ilościowych w przypadku produktów o średniej nietolerancji. możemy wprowadzić dietę rotacyjną. Produkty o wysokiej nietolerancji wykluczamy na rok lub dłużej. Najczęściej jest to gluten. Wtedy wycofujemy z diety produkty, w skład których wchodzą pszenica, żyto, jęczmień, owies. Do dyspozycji pozostają inne pokarmy bogate węglowodany złożone, np. kasze: gryczana, jaglana oraz komosa ryżowa, ryż brązowy. Może też zajść konieczność wycofania nabiału, szczególnie mleka, Nawet czosnek może być przyczyną nietolerancji. Testy nietolerancji moga obejmować dużą liczbę produktów. Te, które ja polecam zawierają 45 lub 88 lub 280 pokarmów, w tym przyprawy. Nie wydaje mi się, aby testy genetyczne wyjaśniały w tak szerokim zakresie potrzebę wykluczenia z diety niektórych produktów.