Problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów dwa lata po urodzeniu dziecka

Witam mam 25 lat 3 lata temu urodziłam synka i nie mogę pozbyć się zbędnych kilogramów. Ważę 70kg i mam 1,64 cm wzrostu. Odżywiam się regularnie pierwsze śniadanie o 7 rano dwie kanapki ciemnego pieczywa i tak samo o 11 tj drugie śniadanie. Obiad około 15 i tu tak różnie ale w małych porcjach. Kolacja tylko czasami i też 2 kanapki ciemnego pieczywa z serkiem. Słodyczy staram się nie jeść zastępuje je 1 jogurtem dziennie. Pracuje fizycznie i nie mam siły po pracy na ćwiczenia.Jak mogę schudnąć?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej.
1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie.
4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe.
6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie.
10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę
http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0

Witam,

Według wskaźnika BMI (26 kg/m2) ma Pani nadwagę. Według obliczeń powinna Pani dążyć do osiągnięcia wagi 51 kg, czyli trzeba zrzucić około 19 kg, co w bezpiecznym i zdrowym odchudzaniu powinno zająć około 4-5 miesięcy.

Moją uwagę zwrócił fakt, że jogurt nie został umieszczony w rozpisce. Także może być tak, że jakiś owoc, przekąska również nie jest uwzględniana, a to właśnie te małe podjadanie sprawia, że nadwyżka kalorii przekształcana jest w tkankę tłuszczową.

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to na początku mogłaby Pani przeznaczyć przynajmniej 10 minut na poszczególną partię mięśni - np. poniedziałek brzuch i nogi, wtorek ręce, środa pośladki i uda itd.

Myślę, że sama praca fizyczna zapewniłaby spalanie tkanki tłuszczowej, a te krótkie treningi pozwoliłyby na ujędrnienie ciała i nadanie mu ładnego kształtu.

Co do diety może się wydawać zdrowa, ale będzie miała za dużo kalorii, albo niewłaściwie rozłożone jest zawartość składników odżywczych (białka, węglowodany, tłuszcze) w ciągu dnia.

Gdyby była Pani zainteresowana polecam sprawdzić nasz program odchudzający na stronie http://kalorynka.pl/ a w razie pytań proszę pisać ola@kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
A. Erdmann
www.kalorynka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty