Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Dr n. med. Marek Rodzeń 63
Dr n. med. Marek Rodzeń Chirurg, Leszno 63 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który Panią skieruje na wykonanie gastroskopii. Na podstawie wyniku badania ustali dalsze leczenie. Często po usunięciu pęcherzyka żółciowego występują takie objawy w związku z cofaniem się żółci do żołądka lub przełyku.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam i Pozdrawiam,
Objawy, które Pani podaje są typowe dla tzw." zespołu po usunięciu pęcherzyka zółciowego" typowe dolegliwości
związane z tym schorzeniem. W leczeniu tego typu dolegliwości mamy do wyboru jedynie farmkoterapię (skuteczną, jeżeli postawiona jest taka diagnoza). leczenie chirurgiczne odpada - nie ma na świecie udokumentowanych pozytywnych efektów zabiegów, które pomogłyby Pani. Gastroskopia niestety nie wniesie nic nowego, Ważniejszym rozwiązaniem jest badanie pH-metryczne żołądka.
Pozdrawiam jeszcze raz, dr Wojciech Kawiorski

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Cuchnięcie z ust – Wielu z nas nieraz zetknęło się z osobami o nieprzyjemnym zapachu z jamy ustnej. Medycznie określane jest to jako cuchnący oddech, z łac. Foetor ex ore. Niektórzy nieraz sami doświadczyli uczucia, że ich własny oddech ma przykry zapach. Z powodu tego objawu nieraz dochodzi do problemów w kontaktach społecznych czy towarzyskich.
  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: