Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy żołądkowe, powiększona wątroba i niesmak w ustach po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Jestem po usunięciu pęcherzyka żółciowego.Ostatnio po statynach (już odstawionych) miałam sensacje żołądkowo, wątrobowe jelitowe .Podwyższony Aspat Alat GGpt. W usg wątroba powiększona i otłuszczona .Ostatnio bóle w prawym podżebrzu. Szczególnie po błędach dietetycznych.W ustach gorycz , niesmak, i nieświeży oddech.Co robić.
KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu

Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który Panią skieruje na wykonanie gastroskopii. Na podstawie wyniku badania ustali dalsze leczenie. Często po usunięciu pęcherzyka żółciowego występują takie objawy w związku z cofaniem się żółci do żołądka lub przełyku.

Z wyrazami szacunku dr n.med.Marek Rodzeń specjalista chirurg

0

Witam i Pozdrawiam, Objawy, które Pani podaje są typowe dla tzw." zespołu po usunięciu pęcherzyka zółciowego" typowe dolegliwości związane z tym schorzeniem. W leczeniu tego typu dolegliwości mamy do wyboru jedynie farmkoterapię (skuteczną, jeżeli postawiona jest taka diagnoza). leczenie chirurgiczne odpada - nie ma na świecie udokumentowanych pozytywnych efektów zabiegów, które pomogłyby Pani. Gastroskopia niestety nie wniesie nic nowego, Ważniejszym rozwiązaniem jest badanie pH-metryczne żołądka. Pozdrawiam jeszcze raz, dr Wojciech Kawiorski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety