Problemy żywnościowe po operacji gruczolaka odbytu i usunięciu stomii

Jestem po operacja gruczolaka odbytu ,trzy miesiacu mialam ikolostomie,obecnie Jestem juz dwa miesiacu po zlaczeni jelit i usunieciu stomi.Mam pytanie (zwieracze dzialaja ,diete stosuje)ale pokarm ktory spozywam przejatuje przezemnie,na wadze nie przybieram.czy moze jest cos nie tak z jelitami a moze blad lekarza.prosze o odpowiedzi

Polecam konsultację u lekarza gastrologa lub u chirurga, który wykonywał zabieg, gdyż jest on najlepszą osobą do udzielenia odpowiedzi na temat zdolności czynnościowych jelit. Proszę pamiętać, że jelita są bardzo delikatnym organem, który często sprawia problemy u osób, które nie mają tego rodzaju historii chorobowej. Należy zadbać o prawidłową dietę, a także o odbudowę mikroflory jelitowej (czy została zastosowana odpowiednia terapia probiotykowa?), gdyż bez tego nie ma możliwości unormowania pracy przewodu pokarmowego. W zaistniałej sytuacji polecam także wizytę u dietetyka celem sprawdzenia czy dieta na pewno została prawidłowo dobrana, gdyż może Pana indywidualne predyspozycje powodują, że typowa dieta (zapewne taka została przepisana przy wypisaniu ze szpitala) nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeżeli sytuacja się nie poprawi w ciągu dwóch miesięcy proszę się koniecznie zgłosić do lekarza, gdyż konieczne zapewne będzie postępowanie mające na celu wyrównanie potencjalnych niedoborów żywieniowych (szczególnie witamin i mikroskładników)