Próby oduczenia karmienia piersią dziecka

Witam Moj synek ma 2,5 latek. Przestałam go karmić gdy miał około 9 miesięcy. Odstawienie piersi poszło bardzo łatwo. Kilkanaście tygodni potem jednak przypomniał sobie o cycku i do teraz jak tylko siedzi mi na kolanach czy usypia meczy mi moje piersi. Wszysko byłoby ok bo wiem ze to go uspokaja ale teraz zaczął juz męczyć mi sutki i nawet zauważyłam ze czasem lecą mi krople mleka. Zaczynam sie obawiać a próby oduczenia go nie działają. Czy to ze czasem mam śladowe ilości mleka to jest ok?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane śladowe ilości mleka mogą być wynikiem ciągłego pobudzania sutków. Przede wszystkim proszę zatem kategorycznie odmówić dziecku takich zabaw. Jeśli nie spowoduje to ustąpienia mlekotoku, sugeruję konsultację ze specjalistą endokrynologiem.