Jak pomóc koledze z depresją i myślami samobójczymi?

Witam. mam problem z moim kolegę. mianowicie najpierw rygorystycznie się odchudza a teraz szybko tyje. ma kompleksy na punkcie swojej wagi i już miał dwie nieudane próby samobójcze. odcina się od wszystkich przyjaciół, kłamie i unika z nami spotkań. znowu ma depresje, na wszystko narzeka, zrezygnował z biegania które uwielbia. namawiałam go na rutynową wizytę u lekarza, ale odmawia. chce mu pomóc ale nie wiem jak z nim rozmawiać. boje się że tym razem jego próba samobójcza będzie udana.co robić?

Dzień dobry, jedyne co może pani zrobić to powiedzieć znajomemu, że martwi się pani o jego zdrowie i że istnieje możliwość poradzenia sobie z problemami, których doświadcza, może się zgłosić na konsultację psychologiczną i rozpocząć terapię. Pozdrawiam.