Próby samobójcze i samookaleczanie u 15-latki

Mam piętnaście lat i od dwóch lat tnę się. Pierwszy raz zrobiłam to nożem kiedy pokłóciłam się z mamą. Moi rodzice mieszkają osobno. Rzuciłam cięcie się, ale teraz znów do tego wróciłam. Miałam 5 nieudanych prób samobójczych. Jestem od tego uzależniona, to daje mi pewność, że panuję nad sobą. Kiedy to robię, nie czuję bólu, tylko ulgę. Częściowo też chcę pójść do psychiatryka, by zobaczyć, jak tam jest. Tylko oni są w stanie mi pomóc. Także jestem trans i homoseksualana co mnie dodatkowo dobija.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pisząc tu, uświadamiasz Sobie i Nam, że potrzebujesz pomocy. Skontaktuj się psychiatrą. Nie ma na co czekać. Im szybciej otrzymasz pomoc tym lepiej.

Witam Cię Serdecznie,

Rozumiem, tak jak potrafię Twoje wewnętrzne cierpienie.

Proszę nie zwlekaj i skontaktuj się z Poradnią przyszpitalną zdrowia psychicznego, gdzie wspólnie z Tobą specjalista podejmie odpowiednie decyzje, by skutecznie i z troską Ci pomóc.
Proszę poproś bliską i zaufaną Tobie dorosłą osobę o pomoc, by towarzyszyła Tobie w w konsultacji, w Poradni.
Zachęcam Cię mocno do opowiedzenia tego, co być może jest tak głęboko ukryte...
Samo powiedzenie ma już siłę leczącą.

Chcę Ci powiedzieć, że niezależnie od orientacji jesteś wartościową, taką jaką jesteś i zasługujesz na miłość..., czego Ci serdecznie życzę,
Irena Mielnik-Madej